Vishay/Dale TNPW2512130KBEEY
TNPW2512130KBEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2512130KBEEY
Brief Description
RES SMD 130K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW2512130KBEEY.pdf
Availability of TNPW2512130KBEEY
QUANTITY
TNPW2512130KBEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2512130KBEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW2512130KBEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2512130KBEEY
Related LinksTNPW2512, TNPW2512130KBEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2512130KBEEY Details Description
Related parts for TNPW2512130KBEEY
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 5MM datasheet.pdf
IC PLL CLOCK DRIVER 1.8V 40VQFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 SQ WW datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3500K 8SMD datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 76MA 12 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.032" NYLON 4.57MM datasheet.pdf
RES SMD 0.04 OHM 0.1% 1W 2512 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 500MW SOD123 datasheet.pdf