Vishay/BCcomponents K182K20C0GK5TH5
K182K20C0GK5TH5 picture photo
Mfg. Part Number
K182K20C0GK5TH5
Brief Description
CAP CER 1800PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K182K20C0GK5TH5.pdf
Availability of K182K20C0GK5TH5
QUANTITY
K182K20C0GK5TH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K182K20C0GK5TH5
Internal Part NumberEIS-K182K20C0GK5TH5
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K182K20C0GK5TH5
Related LinksK182K20, K182K20C0GK5TH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K182K20C0GK5TH5 Details Description
Related parts for K182K20C0GK5TH5
CAP ALUM 560UF 20% 220V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS VERT GOLD T/H datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 5.5VOUT 75W datasheet.pdf
Connector Socket 74 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 4.5A datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 2.5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf