Epson EG-2121CA 300.0000M-LHRAL3
EG-2121CA 300.0000M-LHRAL3 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2121CA 300.0000M-LHRAL3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 300.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
EG-2121CA 300.0000M-LHRAL3.pdf
Availability of EG-2121CA 300.0000M-LHRAL3
QUANTITY
EG-2121CA 300.0000M-LHRAL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2121CA 300.0000M-LHRAL3
Internal Part NumberEIS-EG-2121CA 300.0000M-LHRAL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2121CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency300MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-5°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2121CA 300.0000M-LHRAL3
Related LinksEG-2121CA 300, EG-2121CA 300.0000M-LHRAL3 Datasheet, Epson Distributor
EG-2121CA 300.0000M-LHRAL3 Details Description
Related parts for EG-2121CA 300.0000M-LHRAL3
CAP CER 120PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 16V 10% 0603 datasheet.pdf
CONNECTOR COVER 21POS datasheet.pdf
LOCATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 22-43V 2A datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 21POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
MIC ELECTRET PORT ON SIDE datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 850V RADIAL datasheet.pdf
TELCOM FUSE datasheet.pdf
High Precision 2.5 V IC Reference IC datasheet.pdf