Epson EG-2121CA 312.5000M-LGPAB
EG-2121CA 312.5000M-LGPAB picture photo
Mfg. Part Number
EG-2121CA 312.5000M-LGPAB
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 312.5MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
EG-2121CA 312.5000M-LGPAB.pdf
Availability of EG-2121CA 312.5000M-LGPAB
QUANTITY
EG-2121CA 312.5000M-LGPAB Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2121CA 312.5000M-LGPAB
Internal Part NumberEIS-EG-2121CA 312.5000M-LGPAB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPXO and VCXO
SAW Oscillator
Standard Package25
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2121CA
PackagingTube
TypeSO (SAW)
Frequency312.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2121CA 312.5000M-LGPAB
Related LinksEG-2121CA 31, EG-2121CA 312.5000M-LGPAB Datasheet, Epson Distributor
EG-2121CA 312.5000M-LGPAB Details Description
Related parts for EG-2121CA 312.5000M-LGPAB
MOSFET N-CH 100V 5.6A TO-220AB datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 160QFP datasheet.pdf
POLYSWITCH 250V 250MA HOLD SMD datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 110MHZ 8-SOIC datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE AB VERT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRGHT PINS datasheet.pdf
LABEL IDENTIFICATION TAPE datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
VARISTOR 50V 250A DISC 7MM datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS INLINE W/PINS datasheet.pdf