Epson EG-2121CA3125000MLGPN
EG-2121CA3125000MLGPN picture photo
Mfg. Part Number
EG-2121CA3125000MLGPN
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 312.50MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
EG-2121CA3125000MLGPN.pdf
Availability of EG-2121CA3125000MLGPN
QUANTITY
EG-2121CA3125000MLGPN Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2121CA3125000MLGPN
Internal Part NumberEIS-EG-2121CA3125000MLGPN
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPXO and VCXO
SAW Oscillator
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2121CA
PackagingBulk
TypeSO (SAW)
Frequency312.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2121CA3125000MLGPN
Related LinksEG-2121CA3, EG-2121CA3125000MLGPN Datasheet, Epson Distributor
EG-2121CA3125000MLGPN Details Description
Related parts for EG-2121CA3125000MLGPN
SCR SENS 200V 4A SMT TO-252AA datasheet.pdf
RES SMD 84.5 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
ENCODER OPT 1/2" 16POS PC MNT datasheet.pdf
PLIER/CUTTER SOFTGRIP 2PIECE SET datasheet.pdf
CONN HDR 2MM SMT W/LATCH 4POS datasheet.pdf
RES 392K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
NON-ISOLATED POL MOD 15V 8A datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
AOC SFP+ 10G 1CH PLEN OM2+ 20M datasheet.pdf
MICRO 31C S 72" YEL JACKP NI datasheet.pdf