Epson EG-4101CA 156.2500M-LGWAL3
EG-4101CA 156.2500M-LGWAL3 picture photo
Mfg. Part Number
EG-4101CA 156.2500M-LGWAL3
Brief Description
OSC SO 156.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
EG-4101CA 156.2500M-LGWAL3.pdf
Availability of EG-4101CA 156.2500M-LGWAL3
QUANTITY
EG-4101CA 156.2500M-LGWAL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-4101CA 156.2500M-LGWAL3
Internal Part NumberEIS-EG-4101CA 156.2500M-LGWAL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-4101CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)15mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-4101CA 156.2500M-LGWAL3
Related LinksEG-4101CA 156, EG-4101CA 156.2500M-LGWAL3 Datasheet, Epson Distributor
EG-4101CA 156.2500M-LGWAL3 Details Description
Related parts for EG-4101CA 156.2500M-LGWAL3
IC FLASH 32MBIT 70NS 66SCSP datasheet.pdf
IDC CABLE - ASC30B/AE30M/APK30B datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ/PROG 1A 16QSOP datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm Series 30 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
1.25MM M ON 30AWG 450MM datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 400MA 610 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf