Sullins Connector Solutions EGM15DTMN-S664
EGM15DTMN-S664 picture photo
Mfg. Part Number
EGM15DTMN-S664
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS R/A .156
Datasheet Download
EGM15DTMN-S664.pdf
Availability of EGM15DTMN-S664
QUANTITY
EGM15DTMN-S664 Order Process
Ship out your order
Specifications of EGM15DTMN-S664
Internal Part NumberEIS-EGM15DTMN-S664
Number of Positions30
Card Thickness0.125" (3.18mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
ColorBlue
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EGM15DTMN-S664
Related LinksEGM15DT, EGM15DTMN-S664 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
EGM15DTMN-S664 Details Description
Related parts for EGM15DTMN-S664
RES 330 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
DEV EMULATOR PCB ADAPTOR datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
SNSW 10.1A 3-16 RLR 79215742 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
SW MINI 1NC 1NO SPDT SNAP 240V datasheet.pdf
RES 3.52 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 8BIT SRL 133K 20SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
WP-GA HF IP66 PG16 BK datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 400VDC RDL datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 10V 20% datasheet.pdf