Sullins Connector Solutions EGM22DTMN-S664
EGM22DTMN-S664 picture photo
Mfg. Part Number
EGM22DTMN-S664
Brief Description
CONN EDGECARD 44POS R/A .156
Datasheet Download
EGM22DTMN-S664.pdf
Availability of EGM22DTMN-S664
QUANTITY
EGM22DTMN-S664 Order Process
Ship out your order
Specifications of EGM22DTMN-S664
Internal Part NumberEIS-EGM22DTMN-S664
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row22
Number of Positions44
Card Thickness0.125" (3.18mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ColorBlue
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EGM22DTMN-S664
Related LinksEGM22DT, EGM22DTMN-S664 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
EGM22DTMN-S664 Details Description
Related parts for EGM22DTMN-S664
RES SMD 69.8K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRIMMER 500 OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
DEKAFIX GW 5 MARKED 2 50/CD datasheet.pdf
RES SMD 562K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 50V 20% 2917 datasheet.pdf
LED MODULE RED 110-230VAC datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
5.08MM EUROBLOCK STR BLK 22POS datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 400VAC X7R RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 7.15K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf