Schaffner EMC Inc. EH24-4.0-02-0M5
EH24-4.0-02-0M5 picture photo
Mfg. Part Number
EH24-4.0-02-0M5
Brief Description
CHOKE RFI SUPP .5MH 4A HORIZ
Datasheet Download
EH24-4.0-02-0M5.pdf
Availability of EH24-4.0-02-0M5
QUANTITY
EH24-4.0-02-0M5 Order Process
Ship out your order
Specifications of EH24-4.0-02-0M5
Internal Part NumberEIS-EH24-4.0-02-0M5
Number of Lines2
Inductance500µH
Current4A
DC Resistance (DCR)16 mOhm
Impedance-
Operating Temperature-25°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.945" L x 0.945" W (24.00mm x 24.00mm)
Height (Max)0.827" (21.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EH24-4.0-02-0M5
Related LinksEH24-4., EH24-4.0-02-0M5 Datasheet, Schaffner EMC Inc. Distributor
EH24-4.0-02-0M5 Details Description
Related parts for EH24-4.0-02-0M5
IC MCU 8BIT 7KB OTP 28SDIP datasheet.pdf
RES SMD 47.5 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH MINI SPDT 16A PIN PLUNGER datasheet.pdf