FFF EK17215000J0G
EK17215000J0G picture photo
Mfg. Part Number
EK17215000J0G
Datasheet Download
EK17215000J0G.pdf
Availability of EK17215000J0G
QUANTITY
EK17215000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of EK17215000J0G
Internal Part NumberEIS-EK17215000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,040
Number of Levels1
Positions Per Level17
Pitch0.200" (5.08mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current15A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.49 Nm (4.3 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EK17215000J0G
Related LinksEK1721, EK17215000J0G Datasheet, FFF Distributor
EK17215000J0G Details Description
Related parts for EK17215000J0G
CONN RECEPT 30POS .100 RT/A DUAL datasheet.pdf
CONN RCPT 120PS R/A 2MM PRESSFIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
SL SURFACE COND DISC 4-1/2"A MED datasheet.pdf
RES SMD 11.8 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED LUXEON WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
MKDS 3/ 3 BD:SHD + - datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.15A 6XDFN datasheet.pdf