United Chemi-Con EKMH201VNN681MR30W
EKMH201VNN681MR30W picture photo
Mfg. Part Number
EKMH201VNN681MR30W
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP
Datasheet Download
EKMH201VNN681MR30W.pdf
Availability of EKMH201VNN681MR30W
QUANTITY
EKMH201VNN681MR30W Order Process
Ship out your order
Specifications of EKMH201VNN681MR30W
Internal Part NumberEIS-EKMH201VNN681MR30W
PackagingBulk
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating200V
ESR (Equivalent Series Resistance)244 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.74A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max)1.181" (30.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EKMH201VNN681MR30W
Related LinksEKMH201VN, EKMH201VNN681MR30W Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EKMH201VNN681MR30W Details Description
Related parts for EKMH201VNN681MR30W
CONN GUIDE PIN CORNER 104CF POS datasheet.pdf
BACKSHELL DB15 BLK PLASTIC 45DEG datasheet.pdf
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
FUSE GLASS 300MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FEMALE PANEL MT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
RES 14.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MARKER STRIP FLAT WHITE datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 20A 125V datasheet.pdf
RES 3K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf