United Chemi-Con EKMH201VNN821MA30T
EKMH201VNN821MA30T picture photo
Mfg. Part Number
EKMH201VNN821MA30T
Brief Description
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP
Datasheet Download
EKMH201VNN821MA30T.pdf
Availability of EKMH201VNN821MA30T
QUANTITY
EKMH201VNN821MA30T Order Process
Ship out your order
Specifications of EKMH201VNN821MA30T
Internal Part NumberEIS-EKMH201VNN821MA30T
PackagingBulk
Capacitance820µF
Tolerance±20%
Voltage Rating200V
ESR (Equivalent Series Resistance)303 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current2.04A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EKMH201VNN821MA30T
Related LinksEKMH201VN, EKMH201VNN821MA30T Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EKMH201VNN821MA30T Details Description
Related parts for EKMH201VNN821MA30T
IC DRIVER MOSFET HI SIDE SOT143 datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 500V 1111 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 500MW DO35 datasheet.pdf
IC REG LDO 4.6V 0.15A SNT6A datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 55MM datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM UDFN16 datasheet.pdf
36 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.6A 8LFCSP datasheet.pdf
RES 287 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf