United Chemi-Con EKMH451VND821MU45T
EKMH451VND821MU45T picture photo
Mfg. Part Number
EKMH451VND821MU45T
Brief Description
CAP ALUM 820UF 20% 450V SNAP
Datasheet Download
EKMH451VND821MU45T.pdf
Availability of EKMH451VND821MU45T
QUANTITY
EKMH451VND821MU45T Order Process
Ship out your order
Specifications of EKMH451VND821MU45T
Internal Part NumberEIS-EKMH451VND821MU45T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
PackagingBulk
Capacitance820µF
Tolerance±20%
Voltage Rating450V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing0.886" (22.50mm)
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can - Snap-In - 4 Lead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EKMH451VND821MU45T
Related LinksEKMH451VN, EKMH451VND821MU45T Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EKMH451VND821MU45T Details Description
Related parts for EKMH451VND821MU45T
DUST COVER FOR D-SUB37 MALE datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
IC FPGA 49 I/O 68QFN datasheet.pdf
RES 4.22 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CGRID SL PMC WTOW SR 15POS datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 25POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
RES 0.562 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS DUAL BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 300W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.5V 200W datasheet.pdf
RES SMD 7.15 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf