Susumu RG1005P-4752-C-T10
RG1005P-4752-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-4752-C-T10
Brief Description
RES SMD 47.5K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-4752-C-T10.pdf
Availability of RG1005P-4752-C-T10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005P-4752-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-4752-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005P-4752-C-T10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47.5k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-4752-C-T10
Related LinksRG1005P-4, RG1005P-4752-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-4752-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005P-4752-C-T10
CONN RING 14-16 AWG 5/16 SEAL datasheet.pdf
CONN HEADER 84POS DUAL 2MM SMD datasheet.pdf
RES SMD 8.45K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 3.65K OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 238MA 1.24 OHM datasheet.pdf
CONN HDR 2.0MM SNGL PCB RA 16POS datasheet.pdf
RES 402 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf