United Chemi-Con EKMH451VNN101MQ30T
EKMH451VNN101MQ30T picture photo
Mfg. Part Number
EKMH451VNN101MQ30T
Brief Description
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP
Datasheet Download
EKMH451VNN101MQ30T.pdf
Availability of EKMH451VNN101MQ30T
QUANTITY
EKMH451VNN101MQ30T Order Process
Ship out your order
Specifications of EKMH451VNN101MQ30T
Internal Part NumberEIS-EKMH451VNN101MQ30T
PackagingBulk
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage Rating450V
ESR (Equivalent Series Resistance)2.486 Ohm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current570mA
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.000" Dia (25.40mm)
Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EKMH451VNN101MQ30T
Related LinksEKMH451VN, EKMH451VNN101MQ30T Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EKMH451VNN101MQ30T Details Description
Related parts for EKMH451VNN101MQ30T
IC ADC 12BIT W/S&H +SIGN 16SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 5A DPAK datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 20A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 15V datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 8NS 100TQFP datasheet.pdf
CLIMATE CONTROL 2500BTU SIDE MT datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 25V 10% 1611 datasheet.pdf