United Chemi-Con EKMH451VNN102MAA0T
EKMH451VNN102MAA0T picture photo
Mfg. Part Number
EKMH451VNN102MAA0T
Brief Description
CAP ALUM 1000UF 20% 450V SNAP
Datasheet Download
EKMH451VNN102MAA0T.pdf
Availability of EKMH451VNN102MAA0T
QUANTITY
EKMH451VNN102MAA0T Order Process
Ship out your order
Specifications of EKMH451VNN102MAA0T
Internal Part NumberEIS-EKMH451VNN102MAA0T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Capacitance1000µF
Tolerance±20%
Voltage Rating450V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EKMH451VNN102MAA0T
Related LinksEKMH451VN, EKMH451VNN102MAA0T Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EKMH451VNN102MAA0T Details Description
Related parts for EKMH451VNN102MAA0T
Connector Receptacle 10 Position 0.031" (0.80mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC SMC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC INVERTER TRLP LP 8VSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.1A TO220-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf