United Chemi-Con EKMH451VNN221MQ50T
EKMH451VNN221MQ50T picture photo
Mfg. Part Number
EKMH451VNN221MQ50T
Brief Description
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP
Datasheet Download
EKMH451VNN221MQ50T.pdf
Availability of EKMH451VNN221MQ50T
QUANTITY
EKMH451VNN221MQ50T Order Process
Ship out your order
Specifications of EKMH451VNN221MQ50T
Internal Part NumberEIS-EKMH451VNN221MQ50T
PackagingBulk
Capacitance220µF
Tolerance±20%
Voltage Rating450V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.13 Ohm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current980mA
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.000" Dia (25.40mm)
Height - Seated (Max)2.047" (52.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EKMH451VNN221MQ50T
Related LinksEKMH451VN, EKMH451VNN221MQ50T Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EKMH451VNN221MQ50T Details Description
Related parts for EKMH451VNN221MQ50T
MODULE POWER ENTRY SNAP IN 2A datasheet.pdf
CONN RECEPT 10POS 24AWG MTA156 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100QFP datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 4.7V SC-82AB datasheet.pdf
RES SMD 665 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
IC CPLD 8MC 25NS 28PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf