Bel Fuse Inc. CN0966A16A10S8-000
CN0966A16A10S8-000 picture photo
Mfg. Part Number
CN0966A16A10S8-000
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 10C 10#16 S PLUG AN LC
Datasheet Download
CN0966A16A10S8-000.pdf
Availability of CN0966A16A10S8-000
QUANTITY
CN0966A16A10S8-000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0966A16A10S8-000
Internal Part NumberEIS-CN0966A16A10S8-000
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0966A16A10S8-000
Related LinksCN0966A16, CN0966A16A10S8-000 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0966A16A10S8-000 Details Description
Related parts for CN0966A16A10S8-000
ROLLER LEVER HINGE FOR V-SERIES datasheet.pdf
MIC COND ANALOG OMNI -63DB datasheet.pdf
HEAT SINK 37.5 X 37.5 X 19.5MM datasheet.pdf
CARDEDGE 10POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
IC INVERTER 8-INPUT 20QSOP datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TAS5612PHD datasheet.pdf
IC REMOTE KEYLESS ENTRY 20TSSOP datasheet.pdf
HAZARDOUS AREA BX -2 datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf