United Chemi-Con EKMH630VNN123MA50T
EKMH630VNN123MA50T picture photo
Mfg. Part Number
EKMH630VNN123MA50T
Brief Description
CAP ALUM 12000UF 20% 63V SNAP
Datasheet Download
EKMH630VNN123MA50T.pdf
Availability of EKMH630VNN123MA50T
QUANTITY
EKMH630VNN123MA50T Order Process
Ship out your order
Specifications of EKMH630VNN123MA50T
Internal Part NumberEIS-EKMH630VNN123MA50T
PackagingBulk
Capacitance12000µF
Tolerance±20%
Voltage Rating63V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max)2.047" (52.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EKMH630VNN123MA50T
Related LinksEKMH630VN, EKMH630VNN123MA50T Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EKMH630VNN123MA50T Details Description
Related parts for EKMH630VNN123MA50T
FIXED IND 68UH 530MA 700 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER SER 24QFN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 19A POWER56 datasheet.pdf
RES SMD 3.32K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf