United Chemi-Con EKMH630VNN222MQ30W
EKMH630VNN222MQ30W picture photo
Mfg. Part Number
EKMH630VNN222MQ30W
Brief Description
CAP ALUM 2200UF 20% 63V SNAP
Datasheet Download
EKMH630VNN222MQ30W.pdf
Availability of EKMH630VNN222MQ30W
QUANTITY
EKMH630VNN222MQ30W Order Process
Ship out your order
Specifications of EKMH630VNN222MQ30W
Internal Part NumberEIS-EKMH630VNN222MQ30W
PackagingBulk
Capacitance2200µF
Tolerance±20%
Voltage Rating63V
ESR (Equivalent Series Resistance)113 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.74A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.000" Dia (25.40mm)
Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EKMH630VNN222MQ30W
Related LinksEKMH630VN, EKMH630VNN222MQ30W Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EKMH630VNN222MQ30W Details Description
Related parts for EKMH630VNN222MQ30W
RES SMD 28.7KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC CLK GENERATOR LVPECL 8-TSSOP datasheet.pdf
MODULE DDR 512MB 200MHZ 184-DIMM datasheet.pdf
BOARD EVAL BASED ON SPDC12L00010 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN +/-09VOUT datasheet.pdf