United Chemi-Con EKMM201VSN821MA25S
EKMM201VSN821MA25S picture photo
Mfg. Part Number
EKMM201VSN821MA25S
Brief Description
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP
Datasheet Download
EKMM201VSN821MA25S.pdf
Availability of EKMM201VSN821MA25S
QUANTITY
EKMM201VSN821MA25S Order Process
Ship out your order
Specifications of EKMM201VSN821MA25S
Internal Part NumberEIS-EKMM201VSN821MA25S
PackagingBulk
Capacitance820µF
Tolerance±20%
Voltage Rating200V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.04A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EKMM201VSN821MA25S
Related LinksEKMM201VS, EKMM201VSN821MA25S Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EKMM201VSN821MA25S Details Description
Related parts for EKMM201VSN821MA25S
RES ARRAY 9 RES 1M OHM 10SIP datasheet.pdf
OSC XO 14.31818MHZ CMOS TTL PC datasheet.pdf
IC GATE OR/NOR QUINT 24-CERPACK datasheet.pdf
IDC CABLE - CSR20S/AE20G/CCE20S datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 6.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 1W 12V 83MA OUT datasheet.pdf
D4SL-4RDG-D4 datasheet.pdf
IMPACT ORTHO DC 4X10 GL SN datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 400VDC RDL datasheet.pdf