United Chemi-Con EKMM201VSN821MR30S
EKMM201VSN821MR30S picture photo
Mfg. Part Number
EKMM201VSN821MR30S
Brief Description
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP
Datasheet Download
EKMM201VSN821MR30S.pdf
Availability of EKMM201VSN821MR30S
QUANTITY
EKMM201VSN821MR30S Order Process
Ship out your order
Specifications of EKMM201VSN821MR30S
Internal Part NumberEIS-EKMM201VSN821MR30S
PackagingBulk
Capacitance820µF
Tolerance±20%
Voltage Rating200V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.04A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max)1.181" (30.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EKMM201VSN821MR30S
Related LinksEKMM201VS, EKMM201VSN821MR30S Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EKMM201VSN821MR30S Details Description
Related parts for EKMM201VSN821MR30S
CONN SMART CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
DATA LOGGER TEMPERATURE W/USB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK REST MNT 8MM datasheet.pdf
Connector Socket 39 Position 0.070" (1.78mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 7A 8 MOHM TH datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 30W datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X15MM 24VDC datasheet.pdf
CAP FILM 820NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 22POS PIN datasheet.pdf