United Chemi-Con EKMM451VSN101MR25S
EKMM451VSN101MR25S picture photo
Mfg. Part Number
EKMM451VSN101MR25S
Brief Description
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP
Datasheet Download
EKMM451VSN101MR25S.pdf
Availability of EKMM451VSN101MR25S
QUANTITY
EKMM451VSN101MR25S Order Process
Ship out your order
Specifications of EKMM451VSN101MR25S
Internal Part NumberEIS-EKMM451VSN101MR25S
PackagingBulk
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage Rating450V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current640mA
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EKMM451VSN101MR25S
Related LinksEKMM451VS, EKMM451VSN101MR25S Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EKMM451VSN101MR25S Details Description
Related parts for EKMM451VSN101MR25S
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 14SOIC datasheet.pdf
TXRX USB ULPI 26MHZ CLK 24QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
RES 1.82K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.98K OHM 7W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
20M 2.0KW POWER CABLE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 3.5MM datasheet.pdf
VARISTOR 351V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.6A 139.1 MOHM datasheet.pdf