United Chemi-Con EKMM451VSN820MN35S
EKMM451VSN820MN35S picture photo
Mfg. Part Number
EKMM451VSN820MN35S
Brief Description
CAP ALUM 82UF 20% 450V SNAP
Datasheet Download
EKMM451VSN820MN35S.pdf
Availability of EKMM451VSN820MN35S
QUANTITY
EKMM451VSN820MN35S Order Process
Ship out your order
Specifications of EKMM451VSN820MN35S
Internal Part NumberEIS-EKMM451VSN820MN35S
PackagingBulk
Capacitance82µF
Tolerance±20%
Voltage Rating450V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current640mA
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.787" Dia (20.00mm)
Height - Seated (Max)1.457" (37.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EKMM451VSN820MN35S
Related LinksEKMM451VS, EKMM451VSN820MN35S Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EKMM451VSN820MN35S Details Description
Related parts for EKMM451VSN820MN35S
FILTER LINE PWR MED SQ 1A PCB datasheet.pdf