United Chemi-Con EKMQ451VSN181MP45S
EKMQ451VSN181MP45S picture photo
Mfg. Part Number
EKMQ451VSN181MP45S
Brief Description
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP
Datasheet Download
EKMQ451VSN181MP45S.pdf
Availability of EKMQ451VSN181MP45S
QUANTITY
EKMQ451VSN181MP45S Order Process
Ship out your order
Specifications of EKMQ451VSN181MP45S
Internal Part NumberEIS-EKMQ451VSN181MP45S
PackagingBulk
Capacitance180µF
Tolerance±20%
Voltage Rating450V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current870mA
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max)1.772" (45.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EKMQ451VSN181MP45S
Related LinksEKMQ451VS, EKMQ451VSN181MP45S Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EKMQ451VSN181MP45S Details Description
Related parts for EKMQ451VSN181MP45S
BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM datasheet.pdf
CONN HEADER 180POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK SIZE 20 W/RESIST datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM16H/MC16G/X datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 18POS datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPST-NC 16A QC TERM datasheet.pdf
CONN RCPT VERT 24POS W/O GUIDES datasheet.pdf
IC GATE UNIV 2INPUT 6-MICROPAK datasheet.pdf
CABLE USB 2.0 B MALE-B MALE 1M datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 4.75KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
RES 4.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf