United Chemi-Con EKXJ401ELL680KK40S
EKXJ401ELL680KK40S picture photo
Mfg. Part Number
EKXJ401ELL680KK40S
Brief Description
CAP ALUM 68UF 20% 400V RADIAL
Datasheet Download
EKXJ401ELL680KK40S.pdf
Availability of EKXJ401ELL680KK40S
QUANTITY
EKXJ401ELL680KK40S Order Process
Ship out your order
Specifications of EKXJ401ELL680KK40S
Internal Part NumberEIS-EKXJ401ELL680KK40S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingBulk
Capacitance68µF
Tolerance±20%
Voltage Rating400V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.12000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EKXJ401ELL680KK40S
Related LinksEKXJ401EL, EKXJ401ELL680KK40S Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EKXJ401ELL680KK40S Details Description
Related parts for EKXJ401ELL680KK40S
RES SMD 430 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC STATIC SHFT REG 8STG 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 698 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC DVI/HDMI SWITCH 100LQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100" DBL SMD datasheet.pdf