United Chemi-Con EKZE250ETD221MHB5D
EKZE250ETD221MHB5D picture photo
Mfg. Part Number
EKZE250ETD221MHB5D
Brief Description
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL
Datasheet Download
EKZE250ETD221MHB5D.pdf
Availability of EKZE250ETD221MHB5D
QUANTITY
EKZE250ETD221MHB5D Order Process
Ship out your order
Specifications of EKZE250ETD221MHB5D
Internal Part NumberEIS-EKZE250ETD221MHB5D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesKZE
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220µF
Tolerance±20%
Voltage Rating25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current760mA
Impedance72 mOhm
Lead Spacing0.138" (3.50mm)
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.512" (13.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EKZE250ETD221MHB5D
Related LinksEKZE250ET, EKZE250ETD221MHB5D Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EKZE250ETD221MHB5D Details Description
Related parts for EKZE250ETD221MHB5D
CAP FILM 0.12UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
FUSE CERM 2A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
IC REG FLYBACK INV ISO 5V 8SOIC datasheet.pdf
SEALING & DIELECTRIC COMPOUND datasheet.pdf
CAP CER 1UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
RES SMD 0.024 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 500MW SOD123 datasheet.pdf
OSC XO 64.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 400 OHM 5% 40W datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 10W DO213AA datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 57POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf