United Chemi-Con EKZE6R3ETD221MH07D
EKZE6R3ETD221MH07D picture photo
Mfg. Part Number
EKZE6R3ETD221MH07D
Brief Description
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL
Datasheet Download
EKZE6R3ETD221MH07D.pdf
Availability of EKZE6R3ETD221MH07D
QUANTITY
EKZE6R3ETD221MH07D Order Process
Ship out your order
Specifications of EKZE6R3ETD221MH07D
Internal Part NumberEIS-EKZE6R3ETD221MH07D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
SeriesKZE
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220µF
Tolerance±20%
Voltage Rating6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current380mA
Impedance150 mOhm
Lead Spacing-
Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
Height - Seated (Max)0.669" (17.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EKZE6R3ETD221MH07D
Related LinksEKZE6R3ET, EKZE6R3ETD221MH07D Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EKZE6R3ETD221MH07D Details Description
Related parts for EKZE6R3ETD221MH07D
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16SOIC datasheet.pdf
THERM NTC 1.8KOHM 10% 0805 SMD datasheet.pdf
IC FLOATING POINT DSP 272-BGA datasheet.pdf
INDICATOR NEON GREEN PANEL MNT datasheet.pdf
RES 102 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.94 OHM 1% 10W datasheet.pdf
IC TEMP SENS EEPROM DFN-8 datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 512MBIT 5NS 66TSOP datasheet.pdf
GT 6C 3#4 3#16 PIN RECP LINE datasheet.pdf
Virtex-E 1.8 V Extended Memory FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf