United Chemi-Con EKZH250ETD681MJ16S
EKZH250ETD681MJ16S picture photo
Mfg. Part Number
EKZH250ETD681MJ16S
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 25V RADIAL
Datasheet Download
EKZH250ETD681MJ16S.pdf
Availability of EKZH250ETD681MJ16S
QUANTITY
EKZH250ETD681MJ16S Order Process
Ship out your order
Specifications of EKZH250ETD681MJ16S
Internal Part NumberEIS-EKZH250ETD681MJ16S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
SeriesKZH
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.6000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.65A
Impedance32 mOhm
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)0.689" (17.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EKZH250ETD681MJ16S
Related LinksEKZH250ET, EKZH250ETD681MJ16S Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EKZH250ETD681MJ16S Details Description
Related parts for EKZH250ETD681MJ16S
RES ARRAY 4 RES 270 OHM 0502 datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ3 datasheet.pdf
RES SMD 39.2K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 56PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V T2H 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.1V 0.2A 5-HVSOF datasheet.pdf
RES 1K OHM 0.6W 0.02% RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 12A datasheet.pdf
HDI PIN ASSY 2 ROW 200 POS datasheet.pdf