FFF EL17150000J0G
EL17150000J0G picture photo
Mfg. Part Number
EL17150000J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Brief Description
350 TB SOC CLO WF VE THR
Datasheet Download
EL17150000J0G.pdf
Availability of EL17150000J0G
QUANTITY
EL17150000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of EL17150000J0G
Internal Part NumberEIS-EL17150000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,160
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series-
Packaging-
Type-
Number of Positions-
Positions Per Level-
Number of Levels-
Pitch-
Header Orientation-
Plug Wire Entry-
Termination Style-
Mounting Type-
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL-
Voltage - UL-
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
Color-
Operating Temperature-
Contact Mating Finish-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EL17150000J0G
Related LinksEL1715, EL17150000J0G Datasheet, FFF Distributor
EL17150000J0G Details Description
Related parts for EL17150000J0G
CABINET ALUM BLACK 15"L X 8.31"W datasheet.pdf
IC MPU Z180 33MHZ 68PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 184POS .050 EXTEND datasheet.pdf
TERMINATOR SCSI INTERNAL 50POS datasheet.pdf
RELAY SSR 3PH 25A@500VAC 12-24V datasheet.pdf