Intersil EL8100IW-T7
EL8100IW-T7 picture photo
Mfg. Part Number
EL8100IW-T7
Manufacturer
Product Category
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Brief Description
IC OPAMP VFB 100MHZ RRO SOT23-6
Datasheet Download
EL8100IW-T7.pdf
Availability of EL8100IW-T7
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EL8100IW-T7 Order Process
Ship out your order
Specifications of EL8100IW-T7
Internal Part NumberEIS-EL8100IW-T7
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLinear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Amplifier TypeVoltage Feedback
Number of Circuits1
Output TypeRail-to-Rail
Slew Rate200 V/µs
Gain Bandwidth Product100MHz
-3db Bandwidth200MHz
Current - Input Bias1.5µA
Voltage - Input Offset800µV
Current - Supply2mA
Current - Output / Channel65mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±)3 V ~ 5 V, ±1.5 V ~ 2.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-6
Supplier Device PackageSOT-23-6
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EL8100IW-T7
Related LinksEL810, EL8100IW-T7 Datasheet, Intersil Distributor
EL8100IW-T7 Details Description
Related parts for EL8100IW-T7
RELAY REED 3PST 500MA 5V datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 800MA 260 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 48 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
FERRITE CHIP 10 OHM 1000MA 0603 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
CONN BACKSHELL 15P 4-40 THREAD datasheet.pdf
CAP FILM 16UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf