Panasonic Electronic Components ELC-06D392E
ELC-06D392E picture photo
Mfg. Part Number
ELC-06D392E
Brief Description
FIXED IND 3.9MH 80MA 9.47 OHM TH
Datasheet Download
ELC-06D392E.pdf
Availability of ELC-06D392E
QUANTITY
ELC-06D392E Order Process
Ship out your order
Specifications of ELC-06D392E
Internal Part NumberEIS-ELC-06D392E
Material - Core-
Inductance3.9mH
Tolerance±10%
Current Rating80mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)9.47 Ohm
Operating Temperature-
Frequency - Test10kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.264" Dia (6.70mm)
Height - Seated (Max)0.413" (10.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELC-06D392E
Related LinksELC-0, ELC-06D392E Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELC-06D392E Details Description
Related parts for ELC-06D392E
RES SMD 221K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 174 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS STR 5MM datasheet.pdf
MINIFITJR V HDR BRKLST TIN /DH datasheet.pdf
RES 174K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf