Panasonic Electronic Components ELC-15E392L
ELC-15E392L picture photo
Mfg. Part Number
ELC-15E392L
Brief Description
FIXED IND 3.9MH 470MA 1.7 OHM TH
Datasheet Download
ELC-15E392L.pdf
Availability of ELC-15E392L
QUANTITY
ELC-15E392L Order Process
Ship out your order
Specifications of ELC-15E392L
Internal Part NumberEIS-ELC-15E392L
Material - CoreFerrite
Inductance3.9mH
Tolerance±10%
Current Rating470mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.7 Ohm
Operating Temperature-
Frequency - Test10kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial - 3 Leads
Size / Dimension0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max)0.906" (23.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELC-15E392L
Related LinksELC-1, ELC-15E392L Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELC-15E392L Details Description
Related parts for ELC-15E392L
SWITCH BASIC SPDT 5A .187QC 125V datasheet.pdf
IC SUPERVISOR ADJ HYSTER SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TRANS PNP 25V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 5.62"L X 3.25"W datasheet.pdf
RES 64.4 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 4SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 15PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf