Panasonic Electronic Components ELC-3FN220M
ELC-3FN220M picture photo
Mfg. Part Number
ELC-3FN220M
Brief Description
FIXED IND 22UH 330MA 1.18 OHM
Datasheet Download
ELC-3FN220M.pdf
Availability of ELC-3FN220M
QUANTITY
ELC-3FN220M Order Process
Ship out your order
Specifications of ELC-3FN220M
Internal Part NumberEIS-ELC-3FN220M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
Material - Core-
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating330mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.18 Ohm
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELC-3FN220M
Related LinksELC-3, ELC-3FN220M Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELC-3FN220M Details Description
Related parts for ELC-3FN220M
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 700V 2A DPAK datasheet.pdf
SENS PROX M18 10MM AC2W-NC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.437" (11.10mm) datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 18.8VC SMC datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 56POS PIN datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 650V 1A TO276 datasheet.pdf
IC RCVR AM/FM/HD AUTO 40-QFN datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 498MA 650 MOHM datasheet.pdf