Panasonic Electronic Components ELF-18D270A
ELF-18D270A picture photo
Mfg. Part Number
ELF-18D270A
Brief Description
6.8MH H SERIES LINE FILTER
Datasheet Download
ELF-18D270A.pdf
Availability of ELF-18D270A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ELF-18D270A Order Process
Ship out your order
Specifications of ELF-18D270A
Internal Part NumberEIS-ELF-18D270A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Standard Package50
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesH
Number of Lines2
Inductance6.8mH
Current700mA
DC Resistance (DCR)571 mOhm
Impedance-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.787" L x 0.827" W (20.00mm x 21.00mm)
Height (Max)0.787" (20.00mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELF-18D270A
Related LinksELF-1, ELF-18D270A Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELF-18D270A Details Description
Related parts for ELF-18D270A
CONN HEADER .100 DUAL STR 28POS datasheet.pdf
IC MPU SCC 18MHZ 100QFP datasheet.pdf
CAP CER 15PF 1KV NP0 0805 datasheet.pdf
MOD THYRISTOR DUAL 1800V TO240AA datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 1.25A 145 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 5POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 0.27UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES 102K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf