Panasonic Electronic Components ELF-18D450G
ELF-18D450G picture photo
Mfg. Part Number
ELF-18D450G
Brief Description
FILTER LINE 8.2MH 1.1A TYPE 450
Datasheet Download
ELF-18D450G.pdf
Availability of ELF-18D450G
QUANTITY
ELF-18D450G Order Process
Ship out your order
Specifications of ELF-18D450G
Internal Part NumberEIS-ELF-18D450G
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Standard Package25
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesV
Number of Lines2
Inductance8.2mH
Current1.1A
DC Resistance (DCR)274 mOhm
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.984" L x 0.709" W (25.00mm x 18.00mm)
Height (Max)1.173" (29.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELF-18D450G
Related LinksELF-1, ELF-18D450G Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELF-18D450G Details Description
Related parts for ELF-18D450G
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC DAC 8BIT QUAD R-R 20TSSOP datasheet.pdf
VARISTOR 243V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
DISPLAY 7SEGMENT GREEN CC 0.4" datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.50W 12VIN 05VOUT datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3.3V 6DFN datasheet.pdf
POWER ENTRY FILTERED 6A SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES SMD 90.9K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK SMT datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 1% 63VDC AXIAL datasheet.pdf