Panasonic Electronic Components ELF-21N035A
ELF-21N035A picture photo
Mfg. Part Number
ELF-21N035A
Brief Description
FILTER LINE 2.5MH 3.5A TYPE 21N
Datasheet Download
ELF-21N035A.pdf
Availability of ELF-21N035A
QUANTITY
ELF-21N035A Order Process
Ship out your order
Specifications of ELF-21N035A
Internal Part NumberEIS-ELF-21N035A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLELF-xxN Series 23/Feb/2013
Standard Package50
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesN
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance2.5mH
Current3.5A
DC Resistance (DCR)44 mOhm
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 115°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.787" L x 1.260" W (20.00mm x 32.00mm)
Height (Max)1.181" (30.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELF-21N035A
Related LinksELF-2, ELF-21N035A Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELF-21N035A Details Description
Related parts for ELF-21N035A
POLYSWITCH STRAP 2.00A HOLD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 250V datasheet.pdf
LED PNL MT 7MM 6V CHROME GREEN datasheet.pdf
CONN PCI EXPRESS 164POS VERT PCB datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.2MHZ 14SOIC datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR NCV7703G datasheet.pdf
DIN-SIGNAL B064POS MR-3,0C1-3 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 330 OHM 5.25W 5% AXIAL datasheet.pdf