Panasonic Electronic Components ELF-22V070B
ELF-22V070B picture photo
Mfg. Part Number
ELF-22V070B
Brief Description
FILTER LINE 2.2MH 7A
Datasheet Download
ELF-22V070B.pdf
Availability of ELF-22V070B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ELF-22V070B Order Process
Ship out your order
Specifications of ELF-22V070B
Internal Part NumberEIS-ELF-22V070B
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLELF-AC Series 14/Dec/2011
Standard Package200
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesV
Number of Lines2
Inductance2.2mH
Current7A
DC Resistance (DCR)22 mOhm
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.260" L x 0.906" W (32.00mm x 23.00mm)
Height (Max)1.535" (39.00mm)