Panasonic Electronic Components ELF-25C020A
ELF-25C020A picture photo
Mfg. Part Number
ELF-25C020A
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
FILTER LINE 4.4MH/.11MH 2A
Datasheet Download
ELF-25C020A.pdf
Availability of ELF-25C020A
QUANTITY
ELF-25C020A Order Process
Ship out your order
Specifications of ELF-25C020A
Internal Part NumberEIS-ELF-25C020A
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLELF-AC Series 14/Dec/2011
Standard Package1,000
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesC
PackagingBulk
Filter TypePower or Data Line
Number of Lines2
Inductance4.4mH
Current2A
DC Resistance (DCR)113 mOhm
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 115°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.004" L x 0.984" W (25.50mm x 25.00mm)
Height (Max)0.827" (21.00mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELF-25C020A
Related LinksELF-2, ELF-25C020A Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELF-25C020A Details Description
Related parts for ELF-25C020A
HEX STANDOFF M3 NYLON 30MM datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
RES 6.34 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
PROTECT TUBE M6 DIF. FIBER 500MM datasheet.pdf
RES SMD 165 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 33POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
TXS RELAY 2 FORM C 6V datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 270PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf