Panasonic Electronic Components ELF-25C025A
ELF-25C025A picture photo
Mfg. Part Number
ELF-25C025A
Brief Description
FILTER LINE 3MH/.08MH 2.5A
Datasheet Download
ELF-25C025A.pdf
Availability of ELF-25C025A
QUANTITY
ELF-25C025A Order Process
Ship out your order
Specifications of ELF-25C025A
Internal Part NumberEIS-ELF-25C025A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLELF-AC Series 14/Dec/2011
Standard Package1,000
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesC
PackagingBulk
Filter TypePower or Data Line
Number of Lines2
Inductance3mH
Current2.5A
DC Resistance (DCR)80 mOhm
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 115°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.004" L x 0.984" W (25.50mm x 25.00mm)
Height (Max)0.827" (21.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELF-25C025A
Related LinksELF-2, ELF-25C025A Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELF-25C025A Details Description
Related parts for ELF-25C025A
BOX ALUMINUM NATURAL 12"L X 7"W datasheet.pdf
OSCILLATOR PROG 3.3V +-25PPM SMD datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 13 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 6A R6 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 79POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf