Panasonic Electronic Components ELJ-FB681JF
ELJ-FB681JF picture photo
Mfg. Part Number
ELJ-FB681JF
Brief Description
FIXED IND 680UH 50MA 39 OHM SMD
Datasheet Download
ELJ-FB681JF.pdf
Availability of ELJ-FB681JF
QUANTITY
ELJ-FB681JF Order Process
Ship out your order
Specifications of ELJ-FB681JF
Internal Part NumberEIS-ELJ-FB681JF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Material - Core-
Inductance680µH
Tolerance±5%
Current Rating50mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)39 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant2.5MHz
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELJ-FB681JF
Related LinksELJ-F, ELJ-FB681JF Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELJ-FB681JF Details Description
Related parts for ELJ-FB681JF
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC BUFFER HEX NON-INV 14SO datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 75VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
ANT WHISPER 5GHZ 9DBI 36" RP SMA datasheet.pdf
RES SMD 0.015 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
RES 3.6K OHM 11W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.2NH 220MA 600 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
MODULE THYRISTOR 45A ADD-A-PAK datasheet.pdf
SNGL-PHASE 1000V DC BB 100A 12 P datasheet.pdf