Panasonic Electronic Components ELJ-NK33NJF
ELJ-NK33NJF picture photo
Mfg. Part Number
ELJ-NK33NJF
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33NH 310MA 530 MOHM
Datasheet Download
ELJ-NK33NJF.pdf
Availability of ELJ-NK33NJF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ELJ-NK33NJF Order Process
Ship out your order
Specifications of ELJ-NK33NJF
Internal Part NumberEIS-ELJ-NK33NJF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesNK
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance33nH
Tolerance±5%
Current Rating310mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)530 mOhm Max
Q @ Freq27 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant3.5GHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.024" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELJ-NK33NJF
Related LinksELJ-N, ELJ-NK33NJF Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELJ-NK33NJF Details Description
Related parts for ELJ-NK33NJF
RELAY REED SPST 3A 12V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 826MA 790 MOHM datasheet.pdf
IC MPU SITARA 1.0GHZ 423FCBGA datasheet.pdf
RES 11.3K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 13A 125V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 0.004 OHM 1% 1W 1206 datasheet.pdf