Panasonic Electronic Components ELJ-RG22NJF
ELJ-RG22NJF picture photo
Mfg. Part Number
ELJ-RG22NJF
Brief Description
FIXED IND 22NH 120MA 3.5 OHM SMD
Datasheet Download
ELJ-RG22NJF.pdf
Availability of ELJ-RG22NJF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ELJ-RG22NJF Order Process
Ship out your order
Specifications of ELJ-RG22NJF
Internal Part NumberEIS-ELJ-RG22NJF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance22nH
Tolerance±5%
Current Rating120mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3.5 Ohm Max
Q @ Freq3 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant4.6GHz
Operating Temperature-
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.012" (0.30mm)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELJ-RG22NJF
Related LinksELJ-R, ELJ-RG22NJF Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELJ-RG22NJF Details Description
Related parts for ELJ-RG22NJF
FILTER CHIP 220 OHM 2A 0603 datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 7/16-20 UNF 1-5V datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 11CH 20-SSOP datasheet.pdf
CHOKE RFI SUPP 15MH 2A HORIZ datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 59VC DO204AC datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 511 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC VCXO 100.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
RES 500 OHM 0.3W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 20POS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V DPAK-3 datasheet.pdf