Panasonic Electronic Components ELL-3GM1R3N
ELL-3GM1R3N picture photo
Mfg. Part Number
ELL-3GM1R3N
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 1.3UH 1.5A 58 MOHM SMD
Datasheet Download
ELL-3GM1R3N.pdf
Availability of ELL-3GM1R3N
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ELL-3GM1R3N Order Process
Ship out your order
Specifications of ELL-3GM1R3N
Internal Part NumberEIS-ELL-3GM1R3N
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance1.3µH
Tolerance±30%
Current Rating1.5A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)58 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELL-3GM1R3N
Related LinksELL-3, ELL-3GM1R3N Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELL-3GM1R3N Details Description
Related parts for ELL-3GM1R3N
CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 1208 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
GAUGE RING FOR 6A D02 FUSE GREEN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
IC BINARY RIPPLE COUNTER 16SSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.37K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 70V SOT23 datasheet.pdf