Panasonic Electronic Components ELL-4FG6R8NA
ELL-4FG6R8NA picture photo
Mfg. Part Number
ELL-4FG6R8NA
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 6.8UH 860MA 220 MOHM
Datasheet Download
ELL-4FG6R8NA.pdf
Availability of ELL-4FG6R8NA
QUANTITY
ELL-4FG6R8NA Order Process
Ship out your order
Specifications of ELL-4FG6R8NA
Internal Part NumberEIS-ELL-4FG6R8NA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance6.8µH
Tolerance±30%
Current Rating860mA
Current - Saturation800mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)220 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.149" L x 0.149" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELL-4FG6R8NA
Related LinksELL-4F, ELL-4FG6R8NA Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELL-4FG6R8NA Details Description
Related parts for ELL-4FG6R8NA
CONN HSG RCPT 8POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
RES 127K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 5MM datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 12pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 800MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
FIXED IND 10MH 80MA 80 OHM TH datasheet.pdf
CONN MOD COUPLER 8P8C TO 8P8C datasheet.pdf
DSUB SCKT RR RELEASE CNTCT datasheet.pdf
CONV DC/DC 1.67A 12V datasheet.pdf
IND 1UH 3.1A 20% SMD datasheet.pdf