Panasonic Electronic Components ELL-4GM270M
ELL-4GM270M picture photo
Mfg. Part Number
ELL-4GM270M
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 27UH 330MA 640 MOHM
Datasheet Download
ELL-4GM270M.pdf
Availability of ELL-4GM270M
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ELL-4GM270M Order Process
Ship out your order
Specifications of ELL-4GM270M
Internal Part NumberEIS-ELL-4GM270M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance27µH
Tolerance±20%
Current Rating330mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)640 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.149" L x 0.149" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELL-4GM270M
Related LinksELL-4, ELL-4GM270M Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELL-4GM270M Details Description
Related parts for ELL-4GM270M
CONN HEADER 30POS 2MM STR DL SMD datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 330MA 1.4 OHM datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 10NS 160LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 390PF 10V X7R 0402 datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 20A PNL MNT datasheet.pdf
FUSE ONE TIME FAST ACT 600V 15A datasheet.pdf
CAP CER 3PF 25V CH 0201 datasheet.pdf
SUPPLY ISOLATOR datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC XO 37.4MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 68PF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf