Panasonic Electronic Components ELL-4GM5R6N
ELL-4GM5R6N picture photo
Mfg. Part Number
ELL-4GM5R6N
Brief Description
FIXED IND 5.6UH 750MA 130 MOHM
Datasheet Download
ELL-4GM5R6N.pdf
Availability of ELL-4GM5R6N
QUANTITY
ELL-4GM5R6N Order Process
Ship out your order
Specifications of ELL-4GM5R6N
Internal Part NumberEIS-ELL-4GM5R6N
Material - Core-
Inductance5.6µH
Tolerance±30%
Current Rating750mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)130 mOhm
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.149" L x 0.149" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELL-4GM5R6N
Related LinksELL-4, ELL-4GM5R6N Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELL-4GM5R6N Details Description
Related parts for ELL-4GM5R6N
SWITCH BASIC SPDT 10A SOLDER datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 20A PNL MNT datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 333KSPS 24-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 4KV TRANSISTOR 5-SO datasheet.pdf
CONN TERM RCPT TIN 22-26AWG datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf