Panasonic Electronic Components ELL-6RH820M
ELL-6RH820M picture photo
Mfg. Part Number
ELL-6RH820M
Brief Description
FIXED IND 82UH 350MA 870 MOHM
Datasheet Download
ELL-6RH820M.pdf
Availability of ELL-6RH820M
QUANTITY
ELL-6RH820M Order Process
Ship out your order
Specifications of ELL-6RH820M
Internal Part NumberEIS-ELL-6RH820M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLED Lighting Components
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesH
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance82µH
Tolerance±20%
Current Rating350mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)870 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.251" L x 0.236" W (6.40mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELL-6RH820M
Related LinksELL-6, ELL-6RH820M Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELL-6RH820M Details Description
Related parts for ELL-6RH820M
LED 7-SEG CLOCK 4DIG CA RED .4" datasheet.pdf
CONN PIN STRAIGHT 30AU COAXIAL datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH R/A datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 BRASS 25MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
MS2,049,14,14,15,15,21,W8 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1A 400 MOHM SMD datasheet.pdf
LABEL ID RATINGS 1.88"X1.38" datasheet.pdf