Panasonic Electronic Components ELL-6SH680M
ELL-6SH680M picture photo
Mfg. Part Number
ELL-6SH680M
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 68UH 500MA 520 MOHM
Datasheet Download
ELL-6SH680M.pdf
Availability of ELL-6SH680M
QUANTITY
ELL-6SH680M Order Process
Ship out your order
Specifications of ELL-6SH680M
Internal Part NumberEIS-ELL-6SH680M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLED Lighting Components
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesH
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance68µH
Tolerance±20%
Current Rating500mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)520 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.251" L x 0.236" W (6.40mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.129" (3.30mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELL-6SH680M
Related LinksELL-6, ELL-6SH680M Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELL-6SH680M Details Description
Related parts for ELL-6SH680M
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 EYELET datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
RES 332 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CARDEDGE MALE .100 12POS R/A AU datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
RES 147 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf