Panasonic Electronic Components ELL-8TP681MB
ELL-8TP681MB picture photo
Mfg. Part Number
ELL-8TP681MB
Brief Description
INDUCTOR 680 UH
Datasheet Download
ELL-8TP681MB.pdf
Availability of ELL-8TP681MB
QUANTITY
ELL-8TP681MB Order Process
Ship out your order
Specifications of ELL-8TP681MB
Internal Part NumberEIS-ELL-8TP681MB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCertificate of Compliance
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesP
Packaging*
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance680µH
Tolerance±20%
Current Rating430mA
Current - Saturation300mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.3 Ohm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELL-8TP681MB
Related LinksELL-8T, ELL-8TP681MB Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELL-8TP681MB Details Description
Related parts for ELL-8TP681MB
IC CROSSPOINT SWITCH 2X2 16TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 43.6VWM 70.1VC AXIAL datasheet.pdf
BOARD EVALUATION LM3478 datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 12V 12.5A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 5.11 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC CLOCK PCIE DIFF 2CH 16TSSOP datasheet.pdf
SL 5.08HC/19/90LF 3.2SN OR BX datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT datasheet.pdf
DIODE HYP FASST 200V 2A TO277A datasheet.pdf
CAP CER 75PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf